BCN3D Sigma R19

BCN3D Technologies, výrobce profesionální 3D tiskárny Siga a Sigma R17, vydadala novou generaci, R19 tiskárnu. Změny jsou oproti R17 značné. Došlo ke změnám v technickém provedení (čidlo přítomnosti filamentu, nová vedení filamentu a kabelů) a v dalších významných vylepšeních. Pro uživatele Sigma R17 lze dokoupit upgrade kit, který tiskárnu povýší na úroveň R19, tudíž není nutné u stávajících uživatelů pořizovat úplně novou tiskárnu.

03_Sigma_R19

Nový firmware Sigma R19

R19 obsahuje nové funkce a průvodce. Změny usnadňují rutinní obsluhu a přispívá k lepší kvalitě tisku. Změny lze videt při tisku detailů, na kvalitě povrchu modelů a na podpůrných konstrukcích. Výsledná kvalita modelů je maximum toho, co dokáže FFF technologie tisknout. Velkou změnou pro uživatele je setkávání se s postupy a ochranou proti běžným uživatelským chybám. U R19 lze třeba nastavit na dotykovém displeji průměr instalované trysky a druh založeného filamentu. Sigma R19 kontroluje při odeslání tiskových dat, zda je zadání dle skutečného prostředí. Pokud je použit jiný materiál nebo jiný průměr trysky, uživatel je upozorněn a vyzván k úpravě. K dalšímu rozšíření došlo v průvodci nastavením a v kalibraci. Dotykový displej vede uživatele, aby dosáhl požadovaného cíle.

04_Novy_Firmware

BCN3D Cura

Zdarma je pro rozšíření 3D tiskové a kvalitativní možnosti k dispozici software slicer BCN3D Cura, který je průběžně vyvíjen. Ocení ho jak běžní uživatelé tak profesionálové. Obsahuje pokročilé funkce nastavení slicování (proměnná nastavení definic tisku v různých částech modelu, optimalizace ploch a tiskového detailu, specifika tiskového materiálu a úprav, opravy tištěného modelu). Umí generovat optimalizovaný kód s informacemi, které zároveň s firmwarem BCN3D chrání uživatele před vznikem možných chyb.

05_BCN3D_Cura

Spolupráce s předními výrobci 3D tiskových komponentů

Uživatelé mohou využívat mnoho tiskových materiálů. Sigma R19 umožňuje tisk nezávislými materiály jako je např. lokální produkce. Za pomocí uznávaného výrobce extruderů BondTech™, jsme schopni podávat filamenty různých druhů a výrobců, aniž by docházelo k přerušení tisku vlivem „vykousávání“ struny. Spolupráce s největším světovým výrobcem trysek e3D™ nás posunula k vyvinutí trysky, které jsou zakomponované do našich HotEnd. Díky kombinaci high-tech extruderů BondTech™ a trysek e3D™ lze volit různé výrobce tiskového materiálu.

06_hotends

Sigma R19 - tiskové režimy

Ostatní 3D tiskárny mají dvě trysky v jedné tiskové hlavě. Výhodou Sigmy R16 je koncepce nezávislých tiskových hlav (IDEX – independent dual extruders). Každá tryska je automaticky kalibrována, tisk není závislý na dvou teplotně odlišných materiálech, rychle se mění aktivní a pasivní trysky, žádný výskyt výtoku druhého materiálu, současný tisk dvou shodných (Copy) nebo zrcadlově obrácených (Mirror) výtisků. IDEX je skvělou možností, jak produktivitu zdvojnásobit (Copy nebo Mirror) a  dosáhnout skvělé kvality výtisku.

07_dve_trysky

Technologie IDEX v praxi

Animace vlevo ukazuje tisk konvenční duální technologií, vpravo tisk patentovanou technologii IDEX.

IDEX_Dual_Extrusion_BCN3D_sigma_sigmax_farm

Tiskové materiály - filamenty

Jak už bylo v předchozích textech uvedeno, 3D tiskárna Sigma R19 nemá žádné omezení a je vhodná pro univerzální a neomezené využití materiálů. Lze tisknout různými průměry trysek včetně trysky odolné vůči abrazivním materiálům. Modely lze vyrábět z ABS, PLA, ASA, Pet-G, Flex, Nylon, Wood, a dalších kovem plněných příměsí, PVA, HIPS a dalších podpůrných a technickým materiálů.

Příslušenství Sigma R19

Svoji 3D tiskárnu BCN3D Sigma můžete rozšířit zakrytováním tiskové komory. Kryt je potřeba hlavně v případě tisku s teplotně smršťujícími materiály, např. ABS. Při uzavření komory dojde ke generaci dostatečné teploty prostředí. Zajistíme tedy, aby nedošlo ke smrštění materiálu při tisku (dle volby tisku materiálu). Dalším doplňkem je sada HotEnd s různými průměry trysek o průměru 0,3 / 0,4 (standardní) / 0,5 (abrazivní) / 0,6 / 0,8 / 1,0. Lze je pořídit jednotlivě nebo v sadě. Jsou v designu výrobce e3DM™ a jsou kompatibilní s předchozí BCN3D Sigma. Také lze využít podstavce s úložným prostorem, který zamezuje chvění při pohybech při tisku.

08_prislusenstvi_Sigma

Sigma R19 - ideální zařízení pro

  • konstruktéra vývojového oddělení
  • profesionální nebo náročné uživatele
  • dvojnásobnou produkci výtisků
  • designéra pro složité modely
  • multimateriálovou kombinaci v jednom výtisku
  • školní učebnu – pro mimořádně složité výtisky