FabPro 1000

FabPro 1000 zvýšilo laťku pro průmyslové využití stolního 3D tisku. Vyniká ve výrobě prototypů a maloobchodních sérií. Kvalita povrchu vytištěných dílů je rovná s díly, které jsou vyráběny například ze vstřikovacího lisu. FabPro 1000 je vhodným nástrojem pro každého konstruktéra. Má výkonný software a snadné ovládání.

3D Systems standard

První 3D tiskárna byla uvedena v roce 1983. Ta využívala principu vytvrzování tekutého fotopolymeru UV světlem (stereolitografie – SLA). Vyrobil ji vynálezce z ameriky Chuck Hull - zakladatel společnosti 3D Systems. Od té doby vzniklo mnoho technologií aditivní výroby 3D tisku. Stereolitografie je stále na vrcholu co se týče kvality povrchu a rozměrové přesnosti.

FabPro 1000 dala dohromady to nejlepší z více než 35-ti letého vývoje technologie firmy 3D Systems čímž se stala technologie 3D tisku dostupnější něž kdy byla.

FabPro_02

Produktivita

Ve srovnání s jinými SLA tiskárnami je FabPro 1000 několikanásobně rychlejší a zachovává perfektní přesnosti. Díly jsou hotové během pár hodin. DLP stereolitografie používá UV projektor. Vytvrzení jedné vrstvy trvá stejný čas bez závislosti na počtu dílů, které jsou tištěny najednou. To ovlivňuje dramaticky čas tisku oproti SLA, který vykresluje kontury objektů postupně. Výška vrstvy dosahuje 30-50 mikrometrů. Nelze tyto hodnoty porovnávat s technologií FDM/FFF, jelikož kvalita povrchu se nikdy nevyrovná s DLP/SLA. Tiskový prostor je 125 x 70 x 120 mm, díky tomu lze tisknout větší díly nebo větší počet malých dílů najednou. V praxi může urychlit vývoj výrobků.

FabPro_vytisk01

3D print

Na přípravu dat, pro tisk a monitoring se využívá profesionální program 3D Sprint, který je ke každé tiskárně zdarma. Tento robustní a intuitivní software zjednodušuje proces přípravy těmito funkcemi:

  • Import CAD dat (STL, CTL, OBJ, WRL, PLY, 3DS, IGS, STEP a další)
  • Automatická i manuální oprava modelu
  • Editace dílů (řezání, generování spojů, boolean operace a další)
  • Automatická orientace dílů na platformě pro nejkratší tisk, kvalitu povrchu, co nejmenšímu počtu podpěr
  • Automatické generování podpěr s možností editace
  • Kalkulace spotřebovaného materiálu
  • Kalkulace času tisku
  • Tisková fronta a vzdálený monitoring tisku

FabPro_03